Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest prawa ręka w pomiarze światła uwalnianego z obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, użycie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozkład światła. W tym artykule, mamy zamysł porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy zalążek światła jest jednorodne, owo jest atrakcyjny w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże istotność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśliby chodzi o projektowanie i oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, aliści daje pojęcie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wesprzeć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wesprzeć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest mnogość mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji a jej zastosowań. Dlatego grunt jest, ażeby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten klasa urządzenia posiada stałą oś poziomą natomiast oś pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten rodzaj jest wyposażony w stałą ośka pionową tudzież dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż podobnie jak odmiana A jak natomiast kategoria B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów kategoria jednostki jest używany do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wersja charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, że model C jest wzięty w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten wersja struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ów odmiana jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe zaś promieniowanie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był zwięzły przedstawienie zastosowań natomiast typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów towar pomoże Ci trwać w dużej mierze lepsze pojęcie tych jednostek.

Related Post