Jaka jest wartość Twojego złota dentystycznego?

Jeśli prowadzisz gabinet dentystyczny albo laboratorium dentystyczne zaś nie sprzedajesz swojego złomu metali szlachetnych, możesz zostawić niemało gotówki.

Ogólnie sprawa biorąc http://www.mikoda.eu, eksploatacja złota, srebra, platyny natomiast palladu w uzupełnieniach stomatologicznych zmniejszyło się w ostatnich latach razem spośród postępem technologicznym.

Ponieważ jakkolwiek dużo uzupełnień protetycznych wykonanych z metalu w ciągu ostatnich dziesięcioleci osiągnęło swój spodziewany Chronos użytkowania, są one w tej chwili usuwane z ust pacjentów i zastępowane nowymi, z większym natężeniem zaawansowanymi implantami.

Od czego zacząć? Wystarczy postawić pytanie pacjenta, czy jest zaintrygowany zatrzymaniem starej korony http://www.kanigowski.eu, mostu albo innych implantów zawierających cenne metale. jeśliby pacjent odmówi, można doliczyć tę punkt programu do „kupki złomu”, zaś po pewnym czasie może się okazać, że mamy kompletnie wartościową kolekcję.

Określenie wartości złotych zębów zaś mostów przypuszczalnie egzystować nader trudne, albowiem król metali dentystyczne jest często stopem wielu innych metali. W odróżnieniu od momentu złotej biżuterii, król metali dentystyczne nie jest oznaczone znakiem potwierdzającym jego czystość. Gabinety stomatologiczne powinny powiadamiać swoich pacjentów o tym, jakie implanty zostały http://www.solarczyk.eu użyte, przecież z pędem lat zasoby siły roboczej mają tendencję do zapominania, co kupili.

Stopy szlachetne używane aż do produkcji koron spośród żółtego złota mogą posiadać od chwili 10 do 20 karatów (czyste złoto jest 24-karatowe).

Żółte złoto dentystyczne składa się zwykle spośród wysokiej jakości stopu o następującym składzie:

– 50% aż do 90% złota

-1% aż do 30% srebra

– 0% do 20% pallad

– 0% do 12% platyny

– Reszta: dodatek innych metali

Również korony w kolorze srebrnym („białe” złoto) mogą być wyposażonym znaczną zawartość metali szlachetnych. Ukryta podbudowa metalowa koron tudzież mostów porcelanowych jest niekiedy wykonana ze stopu metali szlachetnych.

Białe król metali dentystyczne prawdopodobnie składać się ze stopów o różnej wartości:

– wysokiej jakości stopu złota a platyny

– Nieco mniej wartościowego stopu srebra z palladem

– Prawie bezwartościowego stopu stali Mo/Cr/Co bądź tytanu.

Ceny złota zmieniają się codziennie, wskutek tego pozytyw Twojego złomu dentystycznego będzie zależała odkąd aktualnych warunków rynkowych. Należy pamiętać, że korony zaś mosty dentystyczne nie są warte pełnej wartości rynkowej metalu szlachetnego, jako że artykuł nie jest użyteczny ani czysty, póki nie zostanie poddany rafinacji.

Twój rafiner dostosuje cenę, którą otrzymasz, iżby zaciemnić koszty rafinacji. Zawsze porządnie jest pracować z rafinerią, która ma pomiar z dentystycznym złomem. Wielu kupców złota po prostu waży prace dentystyczne po rozdzieleniu ich na grupy pokryte porcelaną zaś w pełni metalowe oraz składa http://www.gortat.eu niską ofertę, zakładając, iż prace dentystyczne mają niską zawartość złota.

Rafineria specjalizująca się w koronach i mostach dentystycznych wykorzysta najnowocześniejszą technologię do precyzyjnego określenia ilości poszczególnych metali szlachetnych, co pozwoli Ci otrzymać dokładniejszą (i wyższą!) ofertę.

Wykwalifikowana rafineria metali przyjmie większość rodzajów koron i mostów protetycznych, protez, wkładów, zatrzasków, wypełnień, złotych zębów, szlifów, polerowania, sztabek, amalgamatu i innych ekstraktów metalowych.

W ramach procesu, laboratorium oddzieli szmelc złota dentystycznego od wszelkich zawartych w przed odpadów bez dodatkowych kosztów. Następnie materiały będą przetwarzane, tak aby dać możliwość ścisłość oraz maksymalną zdolność produkcyjna całego złomu metali szlachetnych. Gdy szukasz dodatkowego źródła dochodu gwoli swojej praktyki stomatologicznej, złom metali szlachetnych jest cennym aktywem, który powinieneś rozważyć.

Dla stomatologów ważne jest, iżby wytwarzać zyski we wszystkich aspektach swojej praktyki. Obejmuje to recykling starych czy też wymienionych koron, mostów bądź wypełnień http://www.nestorowicz.eu, które zawierają metale szlachetne.

Istnieje ogromny bogactwo technik odzyskiwania złota i metali szlachetnych nawet spośród najbardziej nieprawdopodobnych źródeł. Upewnij się, że ten wspomagający korzyść trafia z powrotem do Twojego biznesu, i nie aż do kosza.

Related Post