Kredytowanie szpitali jest podróżą, zaś nie celem

W obecnym scenariuszu, forma jest największym motorem dla każdej firmy, iżby oprzeć się sukces. Jakość pozostaje w sercu każdej firmy. Opieka zdrowotna jest jedną spośród takich branż, gdzie forma opieki nie prawdopodobnie egzystować narażone na strata za wszelką cenę. Krajobraz opieki zdrowotnej w Indiach jest ogromnie prężny natomiast działa w środowisku o szybkich zmianach społecznych, gospodarczych i technologicznych http://www.guzniczak.eu. Dość raz za razem słyszymy o słabej opiece powyżej pacjentem, zaniedbaniach, przypadkach readmisji, zakażeniach szpitalnych, nieefektywnych placówkach, nieodpowiednich zasobach, niehigienicznym środowisku. W związku spośród tym forma usług medycznych staje się koniecznością, i akredytowanie jest jedynym rozwiązaniem tego problemu!

Akredytacja jest procesem oceny stosowanym za sprawą organizację opieki zdrowotnej w celu uzyskania dostępu natomiast poprawy jakości, wydajności tudzież skuteczności. Technecon Healthcare, jak konsultant szpitala, pomaga organizacji opieki zdrowotnej w wypełnieniu tej luki na krzyż wewnętrzną ocenę obiektów oraz procesów szpitala w celu oceny jego gotowości akredytacyjnej, zaś dodatkowo pomaga w przygotowaniu dokumentacji zgodnej z normami akredytacyjnymi, jak i prowadzi za pośrednictwem bieg akredytacji http://www.fleszar.eu. Nadrzędnym celem szpitala jest przyrzeczenie wysokiej jakości opieki, bezpiecznych usług zdrowotnych zaś skrócenie czasu pobytu w szpitalu.

Kto prawdopodobnie się ubiegać o akredytację?

Każda organizacja opieki zdrowotnej, która obecnie funkcjonuje
Chętni aż do przyjęcia odpowiedzialności wewnątrz poprawę jakości opieki
Preferowana jest organizacja zarejestrowana bądź licencjonowana za sprawą odpowiednie władze.
Proces Akredytacji:
Ocena wniosku zgodnie z ustalonymi standardami
Badanie zanim oceną
Badanie oceniające
Przegląd zaleceń organu oceniającego za sprawą Komitet Akredytacyjny
Badanie ponownej oceny
Zbadanie aktualnych procesów tudzież standardów jakościowych szpitala
Określenie standardów http://www.brozda.eu jakości a parametrów wymaganych aż do akredytacji
Porównanie standardów akredytacyjnych z procesami w tym momencie stosowanymi przy użyciu szpital
Analiza natomiast specyfikacja luk
Zidentyfikować obszary wymagające poprawy

Oprócz wyżej wymienionych punktów, menedżerowie najwyższego szczebla powinni ugościć inicjatywę w tworzeniu chęci między pracowników, zapewnić odpowiednie szkolenia w celu wszystkich pracowników oraz zapewnić zaangażowanie spośród ich okolica i inspirować oraz katalizować zarządzanie zmianą.

Korzyści spośród akredytacji szpitali:

Poprawa jakości opieki, bezpieczeństwa pacjentów, zaś tym samym intensyfikacja doświadczenia pacjentów http://www.chodak.eu.
Zmniejsza ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych
Poprawa środowiska pracy gwoli personelu, co skutkuje wysoką produktywnością
Zwiększa szansę na akredytację z ubezpieczeniem zaś stronami trzecimi.
Zapewnia wiara natomiast pewność pośród pacjentów w poprzek rękojmia im dostępu aż do dobrej jakości opieki, infrastruktury itp.
Zwiększa liczbę odwiedzin pacjentów, co prowadzi do zwiększenia przychodów
Przewaga konkurencyjna nad szpitalami nieakredytowanymi

Szpitale akredytowane muszą bez ustanku budować stan opieki http://www.przyjemski.eu tudzież umożliwiać kompatybilność z normami jakości. Jeśli w trakcie procesu akredytacji organizacja akredytująca otrzyma informacje, iż dana placówka w znacznym stopniu nie spełnia obowiązujących standardów, dopiero być może utrzymywać się podjęta rozstrzygnięcie o ponownym badaniu lub cofnięciu akredytacji. Podczas kiedy fortel do akredytacji nie jest łatwa do pokonania, ogół czego potrzebuje owo ciągłe wysiłki w celu osiągnięcia długoterminowych korzyści.

Related Post