Postawa zaś behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań a predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei bądź obiektów. Wpływa niewiasta na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy czynić albo chronić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to zwykły postępowanie robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, o ile figura osoby dostaje lepiej. Sukcesy zaś porażki w życiu zależy od czasu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo zależności międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne a niezmiernie trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który dana osoba reaguje na swoją postawę. Ta odpowiedź jest bądź pozytywna czy też negatywna, w układy od tego, podczas gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami przypadkiem mieć gdzieś chodzić aż do szkoły czy też studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby albo ma mało szacunku do niej przypadkiem http://www.chrzastowski.pl pokazać tę postawę przez mówienie wyraźnie do tej osoby. Na zachowanie prawdopodobnie mieszać się bez liku czynników nie mówiąc o postawą, w tym przekonania na temat siebie tudzież innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne i wygoda. Jest to postępowanie ewentualnie oddźwięk osoby w odpowiedzi na zewnętrzne względnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który cokolwiek funkcjonuje lub działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w dokładny sposób. Może to obejmować ocenę ludzi, spraw, przedmiotów czy też wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne czy też negatywne, jakkolwiek mogą również znajdować się nieraz niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje parę różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są niekiedy określane w charakterze CAB czy też alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli a przekonania na dany temat.
Komponent afektywny: gdy obiekt, osoba, przeszkoda ewentualnie zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: podczas gdy postura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje co niemiara czynników, które mogą wpłynąć na to, kiedy a po co kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się jawnie w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego lub mogą stanowić wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne natomiast normy społeczne mogą mieć dotkliwy ważność na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, jak http://www.obiala.pl siła robocza powinni się oszczędzać w określonej roli albo kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane za właściwe.
Uczenie się – Postaw można się nauczyć na mnóstwo sposobów. Zastanów się, w kto sposób reklamodawcy wpływają na Twoje postawa do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten interesujący tudzież ciekawy obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw w poprzek obserwację ludzi naokoło nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, przychówek spędzają masa czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców i najczęściej zaczynają wykazywać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż u dołu pewnymi warunkami zasoby siły roboczej są w wyższym stopniu skłonni ochraniać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są w szeregu przypadków wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl zdobyć bądź zachachmęcić w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, aby zharmonizować się aż do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby siły roboczej mogą owszem przerobić swoje nastawienie, iżby lepiej zaadaptować je aż do swojego zachowania. Dysonans poznawczy owo zjawisko, w którym postać doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli względnie przekonań. Aby zmniejszać się to napięcie, siła robocza mogą przerobić swoje postawy, tak aby odzwierciedlić swoje inne przekonania czy też rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, natomiast zaczynasz napotykać się z kimś, który jest niesłychanie chwiejny finansowo. Aby zmniejszać się napięcie podyktowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwa możliwości. Możesz doprowadzić do końca sojusz i poszukać partnera, który jest z większym natężeniem sprawdzony finansowo, bądź możesz zmniejszać się ranga stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem natomiast zachowaniem, musisz lub przekuć nastawienie, lub przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą posiadać potężny waga na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą i doprowadzić jej zmianę.

Related Post