Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie aż do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został ziszczony na technologii Blockchain i zapewne został uruchomiony w 2009 roku za sprawą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych natomiast uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów przypadkiem utrzymywać się wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash a Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie natomiast starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że danina raptem spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ rynek kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, bo nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, bowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl i stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego pożądane byłoby tudzież po co nie pożądane byłoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, natomiast odtąd mniej więcej 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem a którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – stąd użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, iżby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej kiedy bank, iżby wydawać pieniądze spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain i niejako zerowe szanse na włamanie oraz kradzież kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś stale stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na szybki zarobek, tudzież następnie pada ofiarą szumu bańki a traci swoje pieniądze. Lepiej jest, ażeby użytkownicy przeprowadzili dużo badań przedtem zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze przyzwoicie jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, bo zauważono, iż kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których należałoby się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, tudzież reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin nadal dominuje na rynku kryptowalut, mimo to jego uczestnictwo raptem spadł z 90% do 38%, i Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple gwałtownie wzrosły natomiast przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl permanentnie dominuje na rynku kryptowalut, lecz nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się zastanowić się podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wziąć pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i podczas gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas jak parę lat temu nie było bez trudu kupować kryptowaluty, ale w tym momencie użytkownicy mają mnogość dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwójka główne platformy bitcoin Unocoin portfel oraz Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą wierzyć i sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin z portfela tylko, jakkolwiek nie od innej osoby. Istniała różność w cenie kupna natomiast sprzedaży, zaś użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę w ciągu ukończenie transakcji.

W 2017 roku przemysł Cryptocurrency wzrósł ogromnie, natomiast danina Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to para główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – który zajmował się wręcz przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na awans z innymi altcoinami, zaś nawet zmusiło Unocoin natomiast innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, aby mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami pomijając handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe zakup a sprzedaż na odwrót Bitcoinów, w ciągu jak na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast gdyby pasuje pani do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się za pomocą adresu list elektroniczny oraz podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, jest dozwolone nawiązać kupiectwo monetami ich wyboru.

Related Post