Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został skończony na technologii Blockchain a pewno został uruchomiony w 2009 roku przy użyciu tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów być może zostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic tudzież twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash natomiast Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, by nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie i starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż danina raptownie spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, skoro jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem i zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR i ASD w przyszłości http://www.borejko.pl tudzież stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się oraz dlaczego nie należałoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, tudzież później o tyle o ile 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – toteż użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, żeby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, by ronić kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nader bezpiecznej technologii blockchain oraz niejako zerowe szanse na włamanie i kradzież kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś wiecznie unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, tudzież od tego czasu pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili mnogość badań nim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze akuratnie jest umieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, ponieważ zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, gdyby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin potem dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż jego udział ni stąd ni zowąd spadł z 90% do 38%, oraz Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple gwałtownie wzrosły oraz przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl cały czas dominuje na rynku kryptowalut, tymczasem nie jest jedyną kryptowalutą, którą wypada pomyśleć podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wziąć pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie natomiast gdy kupować kryptowaluty?

Podczas jak parę lat temu nie było bez trudności nabywać kryptowaluty, mimo to obecnie użytkownicy mają bez liku dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwójka główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka a Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą kupować a sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin spośród portfela tylko, pomimo tego nie od chwili innej osoby. Istniała różność w cenie kupna a sprzedaży, a użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę w ciągu wykonanie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, natomiast pańszczyzna Bitcoin wzrosła spontanicznie, przede wszystkim w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay to dwoje główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – który zajmował się przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na przyspieszenie z innymi altcoinami, a nawet zmusiło Unocoin i innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami natomiast blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, by mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe zakup a sprzedaż wręcz przeciwnie Bitcoinów, w trakcie kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast o ile pasuje pani aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu mejl a podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, wolno nawiązać wymiana handlowa monetami ich wyboru.

Related Post