Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek a zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje multum kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna produkcja odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu historia w BBC News… lista ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze otoczenie a badać rozumieć ranga człowieka i jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są bez ustanku w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, żeby zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów a zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego też produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto przypadkiem http://www.zuchowicz.eu zastąpić różne niezrównoważone i kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili od momentu jakiegoś czasu, od lat 50. ubiegłego wieku, a dorodny się tanie zaś przyjazne dla środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od opakowań po budownictwo, tudzież jest szczególnie znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, a dodatkowo umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – przypuszczalnie egzystować od nowa wykorzystana albo poddana recyklingowi w relacje od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość oraz sztywność – kunszt do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie tudzież przemysłowych operacjach nawijania. W zależności od czasu zastosowania a funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie tudzież tuby mogą znajdować się zaprojektowane tak, żeby otrzymać http://www.kacperek.eu niezbędny rozmiar, moc oraz jedność dla wielu zastosowań przemysłowych natomiast budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to spośród faktu, że wigor papieru ulega pogorszeniu pod spodem wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z powodu niezmiernie wydajnej oraz pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy chwilowo w stanie produkować tekturowe tuby, które są umyślnie zabezpieczone poprzednio przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na eksploatacja tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność a hart strukturalną, które spełniają wymagania a pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują obecnie szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze oraz rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od chwili lat 50-tych XX wieku, głównie aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są również tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów i podobnych konstrukcji.

Chociaż aktualnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu a zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie zapewnić budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie branża budowlana mieszkaniowe natomiast konstrukcje.

Related Post