Ważne rzeczy aż do sprawdzenia zanim przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym i jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale zanim spakujesz swoje torby i pudełka a załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest podczas gdy gonienie za sprawą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pośrednictwem mieszkanie z właścicielem względnie agentem wynajmu a ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy przedtem wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu i gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku tudzież inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że jederman pokój ma otwierane otwór okienny wcale duże, aby jest dozwolone było za pośrednictwem nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku a upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi i okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki i gałki drzwiowe są bezpieczne i nie chwieją się i iż otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, iżby upewnić się, że otwierają się zaś zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to i dobra okazja, by sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet oraz pod spodem i dookoła każdego zlewu, aby upewnić się, że guzik nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się porządnie i iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi lub płytek.
Włącz prysznic, by sprawdzić presja wody tudzież temperaturę gorącej wody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jednakowoż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż również twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To być może przyczyniać się na odmiana prysznica, kto będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę oraz suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana oraz dostępna ale wręcz w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radio lub zegar, iżby przetestować gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Post