Ważne rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym zaś jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale zanim spakujesz swoje torby oraz pudełka a załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał poczynić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest gdy bieganie dzięki listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz przez mieszkanie z właścicielem względnie agentem wynajmu natomiast ustalić, czy są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku tudzież inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że jederman pokój ma otwierane okno dosyć duże, iżby jest dozwolone było za sprawą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki natomiast gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się oraz że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna zaś drzwi, tak aby upewnić się, że otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo również włości okazja, by sprawdzić, azali nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet tudzież poniżej a dookoła każdego zlewu, by upewnić się, iż figa nie jest wilgotne albo nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się przyzwoicie zaś że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę oraz zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi względnie płytek.
Włącz prysznic, aby orzec nacisk wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, czy dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż też twoja człon ma http://www.herbut.eu własny własny. (To może przyczyniać się na gatunek prysznica, jaki będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik a piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę zaś suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, akuratnie utrzymana natomiast dostępna wprost przeciwnie w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy rozgłośnia ewentualnie zegar, iżby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz oraz włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Post