Wskazówki, jak uniemożliwiać kradzieży tożsamości

Jest to rodzaj przestępstwa, w którym kadry wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe oraz obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To być może spowodować poważne kłopoty w celu Ciebie a gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w najwyższym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, albowiem 7+ milionów ludzi w Stany Zjednoczone padło ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność być może narazić Cię na ciężkie położenie finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione u dołu dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, by bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy plus w największym stopniu zaufanych zaś wiarygodnych informacji, żeby udaremniać kradzieży tożsamości tu celowo w tym blogu.
Zapobiegać przedtem kradzieżą tożsamości
Aby zapobiec kradzieży tożsamości poniżej znajdują się kluczowe punkty, które powinno się rozważyć, aby zapobiec włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty przy sobie za pomocą zupełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków tudzież sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeśliby są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową i inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie VPN, bowiem dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny streszczenie bankowy tudzież fakturę, iżby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego w celu domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy poziom bezpieczeństwa dla poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont a używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie i jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się otwarcie z dostawcą usług zaś zamroź swoją kartę kredytową.
Warto stosować z niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków oraz innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozkruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy odpadki a do licha i trochę innych rzeczy. Mogą one i niszczyć płyty CD a DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na uchylenie informacji spośród nośników a rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą egzystować one ponownie złożone. Te maszyny wolno łatwo nabywać w amazon.com spośród bezpłatną dostawą odkąd drzwi do drzwi i dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie podczas gdy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą ujrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe i inne. Nierozpoznane linki owo spam, kadry używają tego, ażeby trwać dopuszczenie aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, o ile ich nie rozpoznałeś.

Related Post