Wskazówki, jak zapobiegać kradzieży tożsamości

Jest to gatunek przestępstwa, w którym ręce do pracy wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe zaś obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypuszczalnie przyczynić się poważne bieda w celu Ciebie oraz gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, skoro 7+ milionów ludzi w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej trup ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność przypuszczalnie narazić Cię na ciężkie położenie finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione poniżej gwoli lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, żeby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy także najbardziej zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, tak aby zapobiec kradzieży tożsamości tutaj umyślnie w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby odradzić kradzieży tożsamości niżej znajdują się kluczowe punkty, które należy rozważyć, iżby powstrzymać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty przy sobie za pomocą pełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków i sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeśliby są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową oraz inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, gdyż dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśli masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj swój konspekt bankowy i fakturę, iżby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego gwoli domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia dolny poziom bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła gwoli swoich kont zaś używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie tudzież jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się bez owijania w bawełnę z dostawcą usług oraz zamroź swoją kartę kredytową.
Warto wykorzystywać z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków a innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie rozdrobnić karty kredytowe, faktury podatkowe, wiedza odpadki i niemało innych rzeczy. Mogą one również niszczyć płyty CD zaś DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na kasacja informacji z nośników i rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą egzystować one drugi raz złożone. Te maszyny jest dozwolone bez trudności kupić w amazon.com z bezpłatną dostawą od drzwi do drzwi tudzież dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie gdy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą zobaczyć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe tudzież inne. Nierozpoznane linki owo spam, zasoby ludzkie używają tego, iżby trwać dopuszczenie do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeżeli ich nie rozpoznałeś.

Related Post