Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z biegiem czasu, nastąpił notoryczny zaawansowanie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa zaś nawigacji. W związku spośród tym, prąd ten spowodował nowoczesność wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został zrazu określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości mnogość spośród jego wskaźników jest w znacznym stopniu lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny zaś laicki rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim wyraz w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania oraz rozwój częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności i redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przyczynić się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania oraz rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego też zadatek pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz narzędzie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik wypełniony z węglika krzemu. Dzieje się naprawdę dlatego, że artykuł ten ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest owo bardzo dobry możliwość do zastosowań, w których występuje wysoka częstość a temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ten przypuszczalnie słabnąć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżenie wagi natomiast rozmiaru o ponad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypuszczalnie wesprzeć być wyposażonym pozytywny znaczenie na konfigurację sieci natomiast adaptacja strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli lecz zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest intensyfikacja sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą pomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie popularność urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są znacznie jaśniejsze natomiast może obniżyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 lanie http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ów klasa oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne a światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one przynieść ulgę w zmniejszeniu syf oraz kosztów.

Related Post