Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z w te pędy czasu, nastąpił notoryczny awans w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa a nawigacji. W związku z tym, trend ten spowodował postęp wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został w pierwszej chwili określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami i przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika z węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości niemało z jego wskaźników jest wysoce lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny tudzież laicki rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim wyraz w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania tudzież wzmożenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury natomiast http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności zaś obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przysporzyć się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest napęd elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania w trakcie procesu jazdy. Dlatego również talent pracy są bardziej złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz instrument oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik ukończony spośród węglika krzemu. Dzieje się w gruncie rzeczy dlatego, że materiał ten ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest owo kapitalny wybór do zastosowań, w których występuje wysoka częstość zaś temperatura.

Chodzi o to, iż artykuł ten być może słabnąć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżenie wagi oraz rozmiaru o nad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypadkiem pomóc dysponować zbawienny wpływ na konfigurację sieci a przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami natomiast w dużym stopniu wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli natomiast zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmocnienie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wspomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą pomóc w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie głośne imię urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są znacznie jaśniejsze i przypuszczalnie słabnąć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 razy http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten typ oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne i światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one wesprzeć w zmniejszeniu syf tudzież kosztów.

Related Post